Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

GİGEM, tüm adanın gençlerine sunduğu çeşitli aktiviteler ve eğitimlerle adından söz ettiren bir gençlik merkezidir.

0 +
Etkinlik
0 +
Eğitim
0 +
Katılımcı

Kıbrıs’ın köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan SOS Çocukköyü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Girne Gençlik Gelişim Merkezi – GİGEM, 3 yıl gibi kısa bir sürede sadece Girne gençliğine yönelik değil, tüm adanın gençlerine sunduğu çeşitli aktiviteler ve eğitimlerle adından söz ettiren bir gençlik merkezidir.

Amacı başta Girne bölgesinde yaşayanlar olmak üzere tüm adadaki gençlerin refahını, toplumla entegrasyonunu ve hem sosyal hem de ekonomik hayata katılımını geliştirmeye katkıda bulunmak olan Girne Gençlik Gelişim Merkezi, 27 Mayıs 2017 tarihinde resmi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Girne Gençlik Gelişim Merkezi, Haziran 2020 itibari ile 541 katılımcıya hizmet vermektedir.

Gençlik ve Gelişim Merkezi bünyesinde Genç Girişimcilere destek projesi ve genç istihdamı desteklemeye yönelik kapasite geliştirici eğitimler yürütülmektedir. Girişimcilere yönelik sağlanan teknik ve ekonomik destek projesi GİGHUB ile, katılımcıların iş fikirlerini hayata geçirmeleri yönünde destek sağlanmaktadır.

Girne Gençlik Gelişim Merkezi her kesimden gencin sosyalleşebileceği, insan hakları çerçevesinde farklılıkları anlayarak kabul edebileceği sosyal, psikolojik, kültürel ve entelektüel anlamda paylaşımlarda bulunarak kendilerini geliştirebilecekleri bir alan sağlamanın yanı sıra, danışmanlık, kapasite artırıcı faaliyetler, mesleki eğitimler/kursları sunmak ve bu çerçevede etkinlikler organize etmektedir.

GİGEM

Amacımız

Vizyonumuz

Hedefimiz gençlerin güncel sorunlarına çözüm bulacak nitelikte, potansiyellerini maksimum düzeyde kullanarak üretebilme becerilerini geliştirerek ekonomik olarak bağımsız ve yaşamaktan keyif alan mutlu gençler yaratabilmektir.

Misyonumuz

Farkındalığı yüksek, harekete geçebilen, dinamik bir gençlik için sosyal çatı oluşturma vizyonuyla yola çıkan Girne Gençlik Gelişim Merkezi, yeni nesil çizgisinde değişimi kucaklayabilen, üretken ve öncü gençliğe ulaşabilmek için güven duyulan bir merkez olma misyonunu taşımaktadır.