Gençler için Drama ve Tiyatro Atölyesi

Gençler için Drama ve Tiyatro Atölyesi

Gençler için

Gençler için Drama ve Tiyatro Atölyesi

Çocuklar oyun oynarlar , çünkü bundan keyif alırlar , özgürlükleri burada yatar. Oynamak bulaşıcıdır ve aklın yeni bir yaratımı olarak bellekte tutulan bir hazinedir.

Bir çocuğun neler düşündüğünü, hissettiğini yaşama dair görüş ve çıkarımlarını en doğru şekilde oyunlardan okuyabilirsiniz. Sanatsal tarafı da işin içine eklendiği zaman bir çocuk için zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişim adına benzersiz bir keşif alanı oluştuğunu söyleyebiliriz. Oyun ve sanatın birleştiği bu noktada devreye yaratıcılık ve tiyatro girer.

Bu atölyede  temel amaç; çocuğun drama etkinliğine tam manasıyla katılım sağlamasını, oyunu gözlemleyerek, yaşayarak, gerektiğinde tartışarak içselleştirmesini sağlamaktır. Çocuk kendi duygu ve düşüncelerini de işin içine katarak kendini ifade edebilmelidir. Etkili bir öğrenme sürecini yaşaması atölyemizin ana amacıdır.

Oyun ve doğaçlama temeline dayalı çalışmalar ile çocukların kendi duyuşsal , fizyolojik becerilerini gelistirebilecekleri bir alan yaratılır.Sosyal iletişimi güçlü , özgüveni yüksek ve en önemlisi kendini en doğru şekilde ifade edebilecek , yaratıcı bireyler olabilmek için bu tarz eğitimlerin temel taşlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yaratım alanı içerisinde kural ve zorunluluklardan arınmış olarak oyun oynanır. Çocuklardan herhangi bir başarı beklentisinde bulunulmaz. Çocuk kendisi için özgür ve sınırsız bir üretim alanına sahip olacaktır. Bu etkinlikler ile çocuk başta kendini , duygularını ve çevresini keşfedecek sınırlarını tanıyacaktır. Ayrıca arkadaşları ile etkileşimde olacağı bu atölyede iş birligi yapmayı öğrenecek , birlikte hareket etmenin önemini kavrayacak ve empati becerilerini geliştirecektir.

Başlangıç Tarihi: 18 Haziran 2022

Eğitim iki hafta sürecek olup, 18 ve 25 Haziran tarihlerinde GİGEM’de olacaktır.

Yer: GİGEM

Saat: 10.00-11.30

Ücret: 250 TL

Eğitimimiz 2 hafta boyunca bir buçuk saatlik derslerle devam edecektir.

Eğitim en az 6 kişinin katılımıyla açılabilecektir.

 

User Avatar
Hakkı Can Erol: 1995 yılında Mersin'de doğdu. Lise eğitimini Mersin'de tamamlaması ardından 2014 -2016 yılları arasında İstanbul Aydın üniversitesi Gıda teknolojisi bölümünü tamamladı.Tiyatro ve drama üzerine bir süre daha eğitim ve kurslar ardından 2018 yılında Girne Amerikan üniversitesi Drama ve oyunculuk bölümünde tam burslu olarak Tiyatro eğitimine başlayıp, lisans derecesinde yüksek onur öğrencisi olarak 2021 yılında mezun oldu. Kendi alanında ve Yaratıcı Drama alanında seminerlere katıldı.
Fiyat 250.00
Eğitmen Hakki Can Erol
Süre 2 hafta
Konular 2
Kontenjan 10 katılımcı
Başlangıç Tarihi 18 Haziran, Cumartesi