Yaratıcı Temel Fotoğrafçılık

Yaratıcı Temel Fotoğrafçılık

Web2

Fotoğrafçılığa mı merak saldınız? Elinize bir makine aldınız ve fotoğraf çekmeye başladınız. Ancak aldığınız sonuçlar pek başarılı değil mi?Peki başarılı bir fotoğrafın sırrı nedir? Doğru kamera ayarları nasıl yapılır? Yakalamak istediğiniz kareyi en yaratıcı şekilde nasıl yansıtabilirsiniz?

Gelin ve YARATICI TEMEL FOTOĞRAFÇILIK atölyemize katılın.

Tüm gün sürecek olan çalışmamızda makinenizi tanıyacak, fotoğraf çekmenin temel kurallarına hakim olacak ve yaratıcı fikirleri uygulama imkanı bulacaksınız

İÇERİK:

  1. Fotoğraf çekmenin temel kuralları nelerdir? Makine ayarları (Enstantane, Diyafram ve ISO),Işık kullanımı ve kadraj bilgisi.
  2. Makinenizi ve lenslerinizi tanıyın
  3. Yaratıcı uygulamalar
  4. Serbest çekim ve eğitmenden bireysel değerlendirme                                                                             Not: Atölyeye kayıt sürecinde fotoğraf bilginiz ve deneyiminiz hakkında kısa bir bilgiyi ve atölyeden beklentinizi bizlerle paylaşmanız, atölye aşamasında size daha verimli bir geri dönüş yapmamıza yardımcı olacaktır. Atölye süresi, teori ve uygulamalar göz önüne alınarak tam gün(6 saat) olarak belirlenmiştir. Katılımcı sayısının 3 kişinin altına düşmesi durumunda atölye yarım güne(3 saat) inecektir.
Bu etkinlik için bir içerik bulunmamaktadır.
User Avatar
Ümit Zeytincioğlu Umit ZEYTINCIOĞLU, annesinin büyük bir tutkuyla yaşamlarının en önemli anlarını fotoğraflamasıyla büyüdü. Ancak fotoğrafla asıl tanışması üniversitede gazetecilik eğitimi alırken oldu. 18'inci doğum günü için ailesinden fotoğraf makinesi istedi. Bunu takip eden yıllarda önce analog olarak fotoğraf çeken Zeytincioğlu 2007 yılında ilk dijital makinesini aldı. Bu süreçte amatör olarak fotoğrafla ilgilenen Zeytincioğlu, asıl tutkusu ve şimdilerde de mesleği olan Moda fotoğrafçılığıyla 2008 yılında tanıştı. London Media, Film ve TV okulunda aldığı 8 haftalık moda fotoğrafçılığı kursu ardından da her şey değişti. Eğitimini aldığı gazeteciliği sadece iki yıl yaptıktan sonra, yüksek lisans eğitimi almak ve fotoğrafçılık yapmak için 2012’de Londra’ya yerleşti. University of Westminster’de Fotoğraf üzerine Yüksek Lisans yapan Zeytincioğlu, bu süreçte profesyonel olarak bebek, çocuk ve aile fotoğrafçılığı yaptı, kozmetik ve giyim markalarıyla çalıştı. Müşterileri arasında Something Different Vintage Store ve GLOW by Elena Dragomir varken, çektiği moda fotoğrafları; GOJI, Vigour ve Mob Journal gibi birçok dergide yayınlandı. Zeytincioğlu şimdilerde Londra yasamını sürdürürken, moda ve ürün fotoğrafçılığı yapmakta ve yetişkinlere temel fotoğrafçılık ve Lightroom dersleri vermektedir.
Fiyat 500.00
Eğitmen Zeytincioglu Umit
Süre 6 saat
Kontenjan 8 katılımcı
Başlangıç Tarihi 23 Temmuz 2022, Cumartesi